امام هادی علیه السلام و ادعای دروغ

در ایام متوکل عباسی زنی ادعا کرد که من حضرت زینب هستم و متوکل به او گفت تو زن جوانی هستی و از آن زمان سالهای زیادی گذشته است.

آن زن گفت : رسول خدا در من تصرف کرد و من هر چهل سال به چهل سال جوان میشوم.متوکل بزرگان و علما را جمع کرد و راه اره خواست .متوکل به آنان گفت آیا غیر از گذشت سال دلیل دیگری برای رد سخنان او دارید؟

گفتند :نه

آنان به متوکل گفتند: هادی علیه السلام را بیاور شاید او بتواند باطل بودن این زن را روشن کند.

امام هادی علیه السلام حاضر شد و فرمود: این درغگو است و زینب سلام الله علیها در فلان سال وفات کرده است.

متوکل پرسید آیا غیر از این دلیلی برای درغگو بودن هست؟

امام هادی علیه السلام فرمود : بله و آن این است که گوشت فرزندان فاطمه سلام الله علیها بر درندگان حرام است.تو این زن را به قفس درندگان بینداز تا معلوم شود که دروغ میگوید.

متوکل خواست او را در قفس بیندازد او گفت: این آقا میخواهد من را به کشتن بدهد یک نفر دیگر را آزمایش کنید.برخی از دشمنان امام علیه السلام به متوکل پیشنهاد کردند که خود امام هادی علیه السلام داخل قفس برود.

متوکل به امام عرض کرد :آیا می شود شما داخل قفس بروید؟

نردبانی آوردند و امام هادی علیه السلام داخل قفس رفت و در داخل قفس شش شیر درنده بود. وقتی امام داخل شد شیر ها آمدند و در برابر امام هادی علیه السلام خوابیدند و امام علیه السلام آنها را نوازش کرد و با دست اشاره می کرد و هر شیری به کناری می رفت.

وزیر متوکل به او گفت : زود او حضرت را از داخل قفس بیرون بیاور وگرنه آبروی ما میرود.

متوکل از امام هادی علیه السلام خواست بیرون بیاید و امام بیرون آمدند.امام فرمود: هر کس میگوید فرزند فاطمه سلام الله علیها است داخل شود.

متوکل به آن زن گفت : داخل شو...آن زن گفت من دروغ گفتم و احتیاج مرا به این کار واداشت و مادر متوکل شفاعت کرد و آن زن از مرگ نجات یافت.

منابع:بحار الانوار ج ۵۰ ص ۱۴۹ ح ۳۵ چاپ ایران - منتهی الامال ج ۲ ص ۶۵۴ چاپ هجرت

/ 6 نظر / 10 بازدید
علی

جانم امام هادی... اسلام علیک یا علی النقی

یه بچه شیعه

به کوری دو چشم آن حقیری که از فرط حقارت بد دهان است به هر دیوار این دنیا نوشتم «نقی»زیباترین نام جهان است

عقیل

یا علی النقی به کوری دو چشم دشمنانت نقی زیبا ترین نام جهان است

امیر حسین

اسلام علیک یا علی النقی (علیه السلام )

محسن

لبیک امام هادی...[قلب]

محمدکریم قدسی

بنام خدا باعرض سلام وخسته نباشی درسال اقتصاد وفرهنگ که ازطرف رهبرعزیزمان نامگزاری شده قصدداریم باتمام هیات مذهبی ایران اسلامی ارتباط برقرار کنیم برادرگرامی برای اعتلای فرهنگ حسینی مرابااسم_(گروه تعزیه خوانی عاشقان ثارالله زرقان http://taziyezarghan.blogfa.com/ لینک بفرماییدمن قبلا شمارا لینک کرده ام باشکر اجرتان باخدای بزرگ من الله التوفیق.