سریال پایتخت ۳ وآبی که درهاون هتاکان ریخته میشود....

سریال پایتخت ۳ وآبی که درهاون هتاکان ریخته میشود....

در ماه می سال ۲۰۱۱ میلادی، صفحه‌ای در فیس‌بوک به نام "کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان" و در کنار آن وبلاگی در وردپرس راه اندازی شد، ایجادکنندگان صفحه چنین نوشته بودند: «اگر شما شیعه ی متعصب هستید ممکن است مطالب این صفحه شما را آزار دهد. . . ما فقط طنز می‌نویسیم و حضرتش یعنی امام نقی را به خاطر علاقه بیش از حدی که به ایشان داریم قهرمان تمام طنزهایمان محسوب می‌کنیم.» پس از مدتی رسانه های مجازی شیعی به مخالفت با آن پرداختند، برخی وبلاگ ها و سایت های ارزشی با تقبیح توهین های صورت گرفته در این صفحه با انتشار تصاویر شطرنجی اعضای صفحه و با تهدید به انتشار اطلاعات کسانی که به فعالیت خود ادامه دهند، باعث بیرون آمدن افراد بی اطلاع و جاهلی که صرف خنده و مضحکه وارد صفحه شده بودند، گشتند، پس از آن از یک سو کمپین روز به روز بر فعالیت های خود می افزود و از سوی دیگر کاربران ارزشی فضای مجازی به تکریم حضرت امام علی النقی علیه السلام می پرداختند، چنانچه در فروردین ماه 91 دهه ی بزرگداشت امام هادی علیه السلام در فضای مجازی از سوی کاربران ارزشی برپا شد.

چند ماه بعد کلیپی از سوی شاهین نجفی خواننده ایرانی ساکن آلمان در اهانت به حضرت امام هادی علیه السلام منتشر شد که باعث شد برخی مراجع حکم به ارتداد این فرد بدهند،هرچند این کیلیپ بی جواب نماند ولی دادن حکم ارتداد بر شدت اهانت ها در شبکه های اجتماعی به خصوص فیس بوک افزود به طوری که برای سایر ائمه بزرگوار نیز صفحاتی ایجاد گشت، تنها شاهین نجفی بود که فراری گشت و برنامه های روتینش با مشکل مواجه شد اما سایر هتاکان که تعداد نه چندان کمی از آن ها داخل ایران اند بدون واهمه به فعالیت خود ادامه دادند.
اما امروز، سال 93، متاسفانه، صدا و سیما کشورمان هم که متولی بخش اعظمی از فرهنگ این آب و خاک است به جای مقابله با این حرکت زشت، به نوعی با این دسته هتاک همصدا شده و با ساخت برنامه هایی همچون پایتخت 3 و ویژه برنامه نوروزی (1) و ... آب در هاونگ دشمنان دین می ریزد.
"نقی" در سریال پایتخت می شود یک دهاتی ساده لوح، مغرور، حسود و خلاصه هر آنچه رذیله اخلاقیست در وجود این مرد وجود دارد!بگذریم از لحظاتی که سعی شده است ساده دلی این عزیزان را بر مبنای اعتقادات دینیشان گذاشته شود،اما سئوال اینجاست که چرا مسئولین صدا و سیمای جمهوری اسلامی(!) با پخش چنین سریال هایی باعث می شود تا هتاکان جسور تر شده و بار دیگر (خدایی ناکرده) از طریق جوک، پیامک، فیلم و ...به ساحت مقدس این امام همام جسارت کنند؟!
آقای ضرغامی
آقای دارابی
مسئولین محترم سیما!
آیا پیامک های حاوی جوک و تمسخر "نقی" هنوز برای شما نیامده است؟

آیا کسی دیگر جرات می کند نام "نقی" را بر روی فرزندش بگذارد؟

آیا نام مبارک "جواد" هنوز مثل گذشته منتخب خانواده های ایرانی برای فرزندانشان است؟
آیا اگر در همین صدا و سیما نام "رهبر این کشور" که به شکلی از نوادگان این امام بزرگوار میباشد مورد تمسخر قرار بگیرد، باز هم خیلی ساده از کنار این مسئله رد خواهید شد؟ اگر به خودتان نیز توهین میشد بیخیال بودید؟یک مقدار مسولیت پذیر باشید به یک پیشوای اسلام در رسانه ی شما توهین میشود.


(1) در یکی از برنامه های نوروزی امسال که از شبکه 3 سیما پخش شد، یکی از خوانندگان در پاسخ به جواب مجری معمول الحال صدا و سیما در مورد تیپ و ظاهری خود گفت: قبلاً تیپ من جواد (!!!) بوده است؛

متاسفانه صدا و سیما نه چندان مقابله نمیکند بلکه به این اتش دامن هم زده است.

آقای ضرغامی،آقای دارابی و کلیه دست اندر کاران رده بالای صدا و سیما شما بزرگ ترین رسانه ی کشور هستید اگر با هتاکان مقابله نمیکنید ،که تا بحال هم چیزی مشاهده نشده!!!!!!!!حداقل مراقب برنامه هایی که پخش میکنید باشید.


/ 10 نظر / 15 بازدید
صادق

سوال من از آقای ضرغامی این است که چگونه فردای قیامت جوابگوی امام همام علی نقی خواهد بود

یا فاطمه

ایا تا بحال مقابله ای صورت گرفته...!!! متاسفانه این بار دین ما مورد هدف قرار گرفته...

عقیل

به نظر شما ایا میشه که ندانسته این کار را کرده باشند؟؟؟؟؟ خیلی عجیبه!!!!

فقط حیدر امیر المومنین است

دوستان چاره چیست ....راه مقابله را انتشار دهید

محسن

دوستان گرامی لطفا این مطالب را بیشتر باز دید و کامنت گذاری کنید تا رکینگ این ملاعین کمرنگ بشه.

امیر حسین

به نظر شما حتی نمیخواهند به خاطر اسلامی بودن نام این کشور حرکتی بکنند ؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

علی

ای کاش روزی تمام شیعیان متحد شوند که این طور هر کسی اجازه جسارت به خود ندهد

محمدکریم قدسی

بنام خدا باعرض سلام وخسته نباشی درسال اقتصاد وفرهنگ که ازطرف رهبرعزیزمان نامگزاری شده قصدداریم باتمام هیات مذهبی ایران اسلامی ارتباط برقرار کنیم برادرگرامی اگرمایلید مرابااسم_(گروه تعزیه خوانی عاشقان ثارالله زرقان http://taziyezarghan.blogfa.com/ لینک بفرماییدمن قبلا شمارا لینک کرده ام باشکر اجرتان باخدای بزرگ من الله التوفیق.

...

لبیک یا خامنه ای

باید عوامل سریال مسخره ی پایتخت را اعدام کنند.